Çatı İzolasyon

Bu günlerde yavaş yavaş yazdan çıkıyoruz. Bu nedenle kış için de yaptığımız hazırlıkları biraz daha hızlandırıyoruz. Eski binalarda oturanların birçoğu çatılarında hep rutubetlenme sorunuyla karşılaşıyor. Gerçekten de rutubet büyük bir sorundur ve bir türlü bunun kesin çözümünü de bulamayız. Çatı izolasyonu aslında detaylı bir iştir. Ama genel olarak hepimiz bu işi ucuza ve çabuk kapatmak istediğimiz için yeterince verim alamıyor ve 2 yılda bir aynı uygulamaları yapmak zorunda kalıyoruz. Çatılarda kesinlikle yapmamamız gereken şey zift yada filinkot denilen ürünleri kullanmamaktır. Bu ürünlerin kullanım yerleri farklıdır, kesinlikle çatı değildir.

Çatı izolasyonu nasıl olmalı? sorusuna herşeyden önce ısı ve su yalıtımı çözümleri birbirleri ile uyumlu olmalıdır cevabını vererek başlayabiliriz. Çatılarda yapılan ısı yalıtımı uygulamaları, enerji tasarrufunun yanı sıra, terlemeyi önlerken, su yalıtımı uygulamaları da yağış sularının yapıya ve çatıya zarar vermesini engelleyerek bir bütün oluşturuyor.

Çatı izolasyonu nasıl olmalı? sorusunun cevabına devam edecek olursak; eğimli çatılarda su yalıtımı, çatı örtüsü altına su yalıtım örtüleri serilerek veya çatı örtüsü olarak güneşin ultra-viole ışınlarına dayanıklı çatı yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılıyor.

Yalıtımı ve çatı izolasyonunu aşamayan su, dere ve yağmur suyu tahliye boruları aracılığıyla çatıdan uzaklaştırılarak çatı yalıtım uygulaması tamamlanır.

Teras çatılarda ise suyun yönlendirilmesi için, önce bir eğim betonu dökülüyor. Uzman firma tarafından yapılan tespitlere bağlı olarak çatıda su ve ısı yalıtımı uygulamaları yapılıyor.

Çatı onarımı yapılırken mutlaka havalandırma ve baca kenarlarına da gerekli yalıtım ve izolasyon işlemi uygulanmalıdır.adalar çatı izolasyon - arnavutköy çatı izolasyon - avcılar çatı izolasyon - ataşehir çatı izolasyon - bağcılar çatı izolasyon - bahçelievler çatı izolasyon - bakırköy çatı izolasyon - başakşehir çatı izolasyon - bayrampaşa çatı izolasyon - beşiktaş çatı izolasyon - beylikdüzü çatı izolasyon - beyoğlu çatı izolasyon - büyükçekmece çatı izolasyon - beykoz çatı izolasyon - çatalca çatı izolasyon - çekmeköy çatı izolasyon - esenler çatı izolasyon - esenyurt çatı izolasyon - eyüp çatı izolasyon - fatih çatı izolasyon - gaziosmanpaşa çatı izolasyon - güngören çatı izolasyon - kadıköy çatı izolasyon - kağıthane çatı izolasyon - kartal çatı izolasyon - küçükçekmece çatı izolasyon - maltepe çatı izolasyon - pendik çatı izolasyon - sancaktepe çatı izolasyon - sarıyer çatı izolasyon - silivri çatı izolasyon - sultanbeyli çatı izolasyon - sultangazi çatı izolasyon - şile çatı izolasyon - şişli çatı izolasyon - üsküdar çatı izolasyon - ümraniye çatı izolasyon - tuzla çatı izolasyon - zeytinburnu çatı izolasyon