Polikarbon Çatı Sistemleri

Polikarbon malzeme genel olarak bir kaç isimle nitelendirilsede halk dilinde genel olarak polikarbon diye anılmaktadır. Bunun dışında ise polikarbonat diye de bilinmektedir. Uluslar arası söylemlerde kısaltma simgesi ise PC dir. Sözleşmelerde PC ve diğer polikarbon söylemleri kullanılmaktadır.

Genel Amaç ve malzeme bakımından polikarbon ,oldukça dayanıklı ve çeşitlerine göre güneş ışınlarını geçirmesiylecama yakın bir malzeme olduğu gibi esnek olmasıyla akrilik levhalar arasındadır .

Ayrıca polikarbonısı dayanımı yanı sıra kimyasal dayanımı yüksek maddeler dendir.

Polikarbon Çatı Sistemleri; Polikarbon çizilmeye, darbeye dayanıklığı yüksek malzemelerden olan polikarbon malzemesigıdaya uygun üretimlerde yalıtım malzemesisera ve çatı yalıtımında kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra polikarbon malzemesi şeffaf plastik bir malzemedirveişlemesi ebatları oldukça göz doldurucudur.Geçme birimleriyle ek yapılabilmekteveçeşitli kalınlık ve ebatlarda polikarbon levhaları mevcuttur.

Şeffaf polikarbon inşaat firmalarında ,üstü kapalı seralarda ,çeşitli polikarbon yağmurluklarda kullanılmaktadır.Reklam malzemelerinde ışığı geçirgenliğiyle göz dolduran ve yapışkan ürünlerile uyumlu olması sebebiyle geniş polikarbon levha ebatları işlevsel kullanımı acısındanönemli bir ara birim malzemesidir.