Çatı Bizim İşimiz

Bina izolasyon sistemlerinde çatı tamiri malzeme seçimi ve uygulama ile ilgili bileşen ve Çatı malzemesi kullanımı ve çatıların izolasyon anlamında detaylandırılması ile yapı kullanıcıları için gerekli konfor koşullarını sağlaması gerekirken aynı zamanda Çatı uygulamaları binanın tamamlayıcı, kimi zaman süsü olarak  ön plana çıkan çatılar yapıların mimari bir unsuru olmaktadır.

Çatı Yapımı ve çatı izolasyonu  İşlerindeki amaç çatı tasarımı ile ilgili yeterli yalıtım  gereksinimlerinin saptanması ile bu gereksinimleri karşılayan bileşen, malzeme ve sistem özelliklerinin belirlenmesidir.

Yeni çatı yada eski bir Çatı bileşinin  binada sağlaması gereken görevler, çatı sistemi tasarımını etkileyen faktörler ve çatı tipinin (biçimi) seçimini etkileyen ölçütler açıklandıktan sonra çatı tasarımı ve  çatı izolasyon sistemleri incelenerek yapımdaki malzeme buna göre seçilmelidir.

Çatı yapısında başlıca çevresel etkenler, yükseklik bina yapımında kullanılan çatı malzemeleri + işçilik kullanıcı gereksinimlerine bağlı olarak belirlenen performans gereksinimleri ve bu gereksinimleri karşılayan bileşen, malzeme ve sistem özellikleri, analiz etmek geremektedir.